Nový Ford Mustang: znovuzrodenie americkej ikony vo svete konektivity

Nový Mustang stelesňuje znovuzrodenie americkej ikony, spájajúce ostrý dizajn s charakteristickým štýlom, ktorý už 60 rokov zachytáva predstavy vodičov z celého sveta.

NOVÝ DIZAJN

Nový Mustang – dostupný ako kupé alebo kabriolet so skladacou strechou – ponúka nádherne vybrúsený vzhľad a dizajn inšpirovaný 60-ročnou tradíciou. Plasticky tvarovaná kapota a mohutné zadné blatníky sú základom robustného výzoru, pri ktorom sa ľuďom rozbúcha srdce. Klasické koncové svetlá s tromi pruhmi sa dočkali modernizácie prostredníctvom technológie LED. Mustang vo verzii kabriolet ponúka príťažlivý štýl a slobodu otvoreného priestoru. Strecha opatrená poťahom a izoláciou po celej ploche sa otvorí a zatvorí už za osem sekúnd – čo je rýchlejšie ako svetový rekord v behu na 100 metrov. Vďaka jej kompaktným rozmerom vám v batožinovom priestore stále zostane dosť miesta na dva golfové vaky.

Vnútri si vychutnáte atmosféru ako v kokpite stíhačky, ktorú navodzujú plne digitálne zobrazovacie plochy s 12,4-palcovým prístrojovým panelom a 13,2-palcovým stredovým displejom natočeným smerom k vodičovi. Herný softvér Unreal Engine s podporou interaktívnej animovanej grafiky ponúka možnosť prispôsobenia prostredníctvom celej palety farieb a vizuálov. Nastavenia si vodič jednoducho upraví dotykom či potiahnutím prstom na stredovom displeji.

V prípade nového modelu Mustang zdvojnásobil Ford výpočtový výkon systému zábavy. Systém SYNC 4 prispôsobuje zobrazovanie funkcií, ktoré daný vodič najviac používa. Integrácia smartfónu cez rozhranie Apple CarPlay a Android Auto prebieha bezdrôtovo. Pripojenie 5G podporuje streamovanie hudby prostredníctvom vysokokvalitného audiosystému B&O.

Veľkolepý športový výkon

Nový 5,0-litrový motor svojím konštrukčným riešením podporuje výkon a citlivú odozvu kultového amerického vidlicového osemvalca. Zásluhou nového dvojitého prívodu vzduchu dokáže motor „voľnejšie dýchať“, čo mu dodáva rýchlejšiu odozvu. Systém aktívneho výfuku zasa mení zvuk a hlasitosť motora buď v prospech tichšej jazdy v meste, ktorou nenahneváte susedov, alebo maximálnej slobody na otvorených cestách.

Odozvu vozidla si môžete prispôsobiť pomocou až šiestich jazdných režimov, ktoré vám prinesú buď väčšiu istotu na mokrej vozovke, viac zábavy na kľukatých cestách, alebo plný výkon na pretekárskom okruhu. Súčasťou štandardnej výbavy je výkonnostný balík, ktorý dáva vodičom ten pravý pocit kontroly a angažovanosti na ceste aj na okruhu. Brzdy Brembo za 19-palcovými zliatinovými diskami poskytujú konzistentný výkon a samosvorný diferenciál obmedzuje pretáčanie kolies, ktoré tak získavajú lepší záber – najmä v zákrutách. Zavesenie kolies MagneRide®, dostupné za príplatok, tisíckrát za sekundu sleduje podmienky na ceste a jednotlivé nastavenia upravuje tak, aby sa zachovala čo najlepšia kontrola nad vozidlom a čo najvyšší jazdný komfort.

Mustang Dark Horse je pravý plnokrvník

Mustang Dark Horse predstavuje skvelý základ pre programy motoristického športu postavené na modeli Mustang, kde budete môcť tento kultový športový automobil vidieť v roku 2024 pretekať na šiestich zo siedmich svetadielov sveta – vrátane legendárnych okruhov ako Le Mans a Interlagos. Mustang Dark Horse je doma na ceste aj na okruhu a využíva jedinečné funkčné dizajnové prvky, ktoré zdôrazňujú jeho čistokrvný výkon. Ide napríklad o pevný zadný spojler inšpirovaný pretekárskymi autami, lišty pod bočnými prahmi či zadný difúzor na vylepšenie aerodynamických vlastností.

Vysokovýkonná verzia nového 5,0-litrového motora V8 dodáva ešte viac výkonu, a to v kombinácii s 10-stupňovou automatickou alebo unikátnou 6-stupňovou manuálnou prevodovkou TREMEC. Zvýšený výkon na okruhu zabezpečuje modernizované zavesenie kolies, vylepšené chladenie, ktoré vozidlu dodáva výdrž, ako aj pneumatiky Pirelli so skvelou priľnavosťou.

Mustang okrem toho ponúka aj unikátnu modrú metalízu Blue Ember a v interiéri zasa modré prešívanie Indigo Blue či lesklé ozdobné prvky s tmavou metalickou úpravou, čo mu dodáva osobitý charakter.

Potrebujete poradiť? Kontaktujte nás.

+421 2 33 52 62 55