Opäť sa nám podarilo podporiť dobrú vec

Plamienok n.o. už dlhé roky pomáha nevyliečiteľne chorým alebo smútiacim deťom a ich najbližším prežiť posledné chvíle o čosi radostnejšie. Spoločnosti Summit Motors Bratislava a Summit Motors Slovakia sa preto opäť rozhodli prispieť, aby tak mohla organizácia pomáhať aj naďalej.

Aj tento rok sa Summit Motors Bratislava a Summit Motors Slovakia rozhodli spojiť a darovať 2% z dane za svoje spoločnosti práve organizácii Plamienok, ktorá prispieva k zlepšeniu kvality života vážne, nevyliečiteľne chorých a smútiacich detí, a ich rodín.

„Ľudskosť je v našom segmente veľmi dôležitá aj keď sa to tak na prvý pohľad nemusí zdať. Tešíme sa, že aj vďaka nášmu príspevku bude môcť Plamienok naďalej pomáhať tým, ktorí to potrebujú.“ Uviedol generálny riaditeľ a konateľ Summit Motors Bratislava, Miroslav Tikl.

Stretnutie sa podarilo zorganizovať 10. októbra 2023. Tento deň je zároveň aj svetovým dňom duševného zdravia, ktorého cieľom je zvýšiť povedomie o tejto problematike. Z celosvetových štatistík vychádza, že každý rok narastá počet ľudí, ktorí sa cítia osamelo, pričom práve pocit samoty je živnou pôdou pre vznik duševných ochorení. Občas stačí len telefonát a ani nevieme ako veľmi tým druhému dokážeme pomôcť.

„To, že sme sa stretli práve v tento deň, nemôže byť náhoda. Nesmierne si vážime keď nám ľudia dôverujú a my sa tak môžeme plne sústrediť na našu prácu. Ak nám veríte, nie sme v tom sami“ povedala riaditeľka neziskovej organizácie Plamienok, Mária Jasenková.