PRESTÍŽNE OCENENIE BEZPEČNOSTI

Nový Ford Transit Courier pokoril historický rekord!

V prestížnych testoch bezpečnosti dodávok organizácie Euro NCAP dosiahol historicky najvyššie skóre práve nový Ford Transit Courier. Výsledok 93% je o to zaslúženejší, že sa práve tento rok, zaviedlo hodnotenie podľa nových, prísnejších skúšobných protokolov. Transit Courier ako jediná dodávka dosiahol v roku 2023 to najvyššie, platinové hodnotenie.

plne nová dodávka značky Ford dosiahla plný počet bodov za asistenčné technológie pre jazdu v pruhu, kam patrí systém udržiavania vozidla v jazdnom pruhu či systém sledovania mŕtveho uhla. Bezchybné skóre zaznamenali aj asistenčné systémy na reguláciu rýchlosti vrátane inteligentného obmedzovača rýchlosti.

Okrem toho organizácia Euro NCAP pozitívne ohodnotila vysoké zastúpenie systémov ADAS v štandardnej výbave.

Platinové hodnotenie sa vzťahuje na všetky verzie modelu Transit Courier z kategórie N1, a to vrátane variantov so zážihovým alebo vznetovým motorom, či elektrickú verzie E-Transit Courier, ktorá sa začne vyrábať budúci rok.

„Euro NCAP výrobcom dodávok dôrazne odporúča, aby svoje vozidlá vybavili rovnakými technológiami na predchádzanie nehodám, aké sú už dostupné na trhu a montujú sa do osobných automobilov,“ povedal Michiel van Ratingen, generálny tajomník Euro NCAP. „Ford Transit Courier túto požiadavku spĺňa, keďže väčšinu svojho bezpečnostného vybavenia ponúka už v štandarde, a preto sa stáva prvým držiteľom platinového ocenenia Euro NCAP podľa nových pravidiel pre rok 2023. Gratulujeme značke Ford k tomuto výsledku!“

Transit Courier nie je jedinou dodávkou divízie Ford Pro, ktorej organizácia Euro NCAP udelila ocenenie. Modely Ford Transit a Ford Transit Custom získali v roku 2021 zlaté hodnotenie, rovnako ako elektrický E-Transit minulý rok.

Zaujalo vás vozidlo? Príďte si k nám do Summit Motors Bratislava po nový Ford Transit Courier už od 143 eur mesačne! TU

Chcete sa dozvedieť viac? Neváhajte nás kontaktovať či navštíviť osobne.

SUMMIT MOTORS BRATISLAVA, spol. s r. o. autorizovaný predaj a servis vozidiel Ford

Tuhovská 9
831 07 Bratislava

ford.ba@summit.sk

+421 2 33 52 62 55